file52532849_3a2e11ccPanevėžio Juozo Miltinio gimnazija yra nuolatinė jaunųjų dramaturgų konkursų organizatorė – bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija kas dveji metai sukviečia šalies jaunuosius dramaturgus. 2015 m ši gimnazija mini 20 –metį, kai jai suteiktas žymaus režisieriaus vardas. Paskelbtame šių mokslo metų konkurse dalyvavo 28 šalies mokyklos ir gimnazijos, pjeses atsiuntė 56 jaunieji Lietuvos dramų kūrėjai, sukūrę 48 darbus. Dominykas Ivanauskis, Klaipėdos rajono Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientas, siuntė savo sukurtą absurdo dramą ,,Ponas Aš Teisus“, pagal kurią pastatytą spektaklį kartu su savo jaunaisiais draugais Gargždų kultūros centre jau buvo pristatęs miesto bendruomenei. Visų dalyvių atsiųstos dramos įvertintos profesionalios komisijos, mokiniams išsakytos nuoširdžios recenzijos.

Tikrai vertinga patirtis, kad turėjome galimybę balandžio 9 – 10 dienomis dalyvauti konkurso baigiamojoje dalyje – seminare mokiniams ir mokytojams ,,Kūrybos laboratorija“. Čia per dvi dienas buvo paskelbti prizininkai ir laureatai, geriausių autorių pjeses suvaidino Miltinio gimnazijos moksleiviai ir jų teatro mokytojai. Antrąją dieną buvo pristatyta Lietuvos moksleivių pjesių rinktinė ,,Balsai“ (2-as papildytas leidimas), kuri padovanota visoms mokykloms – šio konkurso dalyvėms. Antrąją dieną Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje vyko filmo ,,Juozas Miltinis. Knygos gravitacija“ premjera ir knygos ,,Juozas Miltinis. Teatras kaip Ugnies žemė“ pristatymas. Vėliau – literatūriniai pjesių skaitymai.

           Norisi pasidžiaugti, kad Lietuvoje vyksta toks renginys, kuris suvienija šalies teatro mokytojus ir mokinius, pamilusius dramą, gebančius kurti ir analizuoti pjeses, nes mokykliniame teatre dramaturgijos klausimas opus: dažniausiai patiems mokytojams tenka kurti scenarijus pagal rašytojų tekstus, juos pritaikyti scenai. Kaip mokyklinio teatro režisierė turėjau nuostabią galimybę išgirsti, kaip jaunieji kūrėjai diskutavo apie tai, kas yra kuriantis žmogus, ar galima apskritai vartoti sąvoką ,,kūrėjas“, kai dar tik pradedi eiti savo keliu… Taip pat džiaugiuosi galimybe bendrauti su nuoširdžiais Miltinio gimnazijos lietuvių kalbos ir teatro mokytojais, direktoriumi bei pavaduotoja, šio konkurso koordinatore Virginija Milaševičiene. Svarbūs ir naudingi buvo susitikimai su pakviestais teatro profesionalais ir svečiais: aktore V. Kochanskyte, rašytoja Laura – Sintija Černiauskaite, KU teatrologe J. Grigaitiene. Na, o Dominykui esu dėkinga už pasitikėjimą, už netikėtą diskusiją apie knygas, kiną ir literatūrą kelyje Gargždai – Panevėžys. Teatras, dramaturgija, scena. Trys raktiniai žodžiai, užburiantys kūrybingos sielos mokinius. Su tokiais ir susitinku ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje.

Rasa Rusteikienė,

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s