OLYMPUS DIGITAL CAMERAPer pavasario atostogas, kovo 29, 30, 31 dienomis, 8a, 8b, 8c klasių mokiniai, jų auklėtojos V. Tolvaišienė, A. Kavanauskaitė – Lukšė, A. Pigulevičienė ir rusų kalbos mokytoja A. Kravčenkienė aplankė Latvijos bei Švedijos sostines: Rygą ir Stokholmą.

   Rygoje aštuntokai vaikščiojo senamiesčio gatvelėmis, apžiūrėjo unikalius Viduramžių architektūros paminklus ir, smagiai nusiteikę, išplaukė į Stokholmą. Kelto „Isabelle“ konferencijų salėje vyko integruota geografijos ir istorijos pamoka, kurioje mokiniai susipažino su Švedijos geografinėmis ypatybėmis, sužinojo įdomių faktų apie Švedijos istoriją, kultūrą, sostinę Stokholmą.      Stokholme mokiniai aplankė VASA muziejų, kuriame eksponuojamas įspūdingas karo laivas, pastatytas 1626-1628 metais. Dėl statybos klaidų laivas nuskendo per pirmąjį reisą, o 1961 metais iškeltas į sausumą. Apžiūrėję muziejaus ekspoziciją, lyjant lietui, aštuntokai patraukė į Stokholmo senamiestį. Jame sužavėjo Karališkieji rūmai, Didžioji aikštė, Stokholmo katedra, Miesto rotušė, Parlamento rūmai. Nepaisydami lietingo oro, mokiniai atidžiai klausėsi gidės Rasos Pečiulienės įdomių pasakojimų ir savo akimis įsitikino, kad Stokholmas – viena gražiausių Europos sostinių.

     Kelte patyrę įvairių pramogų, nuoširdžiai pabendravę, laimingi aštuntokai sugrįžo į Lietuvą, į gimtuosius Šiaulius. Jaunieji keliautojai prisipažino, kad labai norėtų dar kartą plaukti per Baltijos jūrą…

   Informaciją paruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 8c klasės vadovė Akvilė Pigulevičienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s